пятница, 22 апреля 2016 г.

Mało co wyraźnie nie zaznaczy projektu trawy albo rabaty jak małe żywe ogrodzenie.

Ogromnie duże, bowiem ponad dwumetrowe plot stanowi barierę nie do przejścia, natomiast w razie potrzeby przesłania pobliskie budynki a także ulice. Aby zrobić taki plot rośliny zasadzamy wokół granic posiadłości. Jeśli mamy dużo miejsca, najbardziej „gospodarny" będzie żywopłot o pokroju zwykłym, np. z leszczyny, jaka dodatkowo dostarcza orzechy. Gdy chcemy by nasze zielone plot było niezwykle wysokie zaś zarazem wąskie to w zacienionym miejscu można je ukształtować z brzostu powszechnego, grabu pospolitego albo klonu. Należy pamiętać niemniej jednak, że gdy rośliny nas przerosną, ich przycinanie może być trudne.

Nic tak nie podkreśli krawędzi trawy ewentualnie kwietnika jak małe żywe plot.

W cieniu, gdzie podobnie trawa, jak i rośliny kwiatowe często nie chcą dobrze wzrastać w wskazanych miejscach, niewysokie krzewy potrafią utrzymać naturalne zaplecze w ryzach względnie osłonią gołe placki gleby. Ładnie ukształtowany mały żywopłot sam notabene robi za ozdobę ogrodu. Na zielone parkany przydaje się porzeczka alpejska a także bukszpan. Wiosna wyłącznie ploty formowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych witkach, jakich się już nie obcina), nie tak obficie jak na słońcu, jednak przecież w ciemnych kącikach każdy kwiat jest widoczny. Jesienią natomiast upiększają je małe jabłuszka, jakie można przerobić na konfitury.

Niewysokie czy tez postawne roślinne ogrodzenia wolno pozyskać z roślin szpilkowych.

Niestety, krzewy z tej grupy są o wiele droższe niż gatunki liściaste. Z nich najlepiej znosi cień cis pospolity. Na ogól szeroko się rozrasta a także należny go redukować, toż jego przemianę Fastigiata Robusta jest dozwolone odłożyć samopas.Będzie szybko dojrzewał natomiast oszczędzi filarowy kształt.

Jeśliby wasz zakamarek jest nadzwyczaj zacieniony, wskazane jest aby zielony parkan rozświetlić kolorowymi plamami. Poniektóre z cienioznośnych wariantów maja wariacji o płowych czy tez różnokolorowych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr stereotypowy Aureum oraz dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co zgodność z rzeczywistością ich jasne barwy są w największym stopniu ewidentne w słońcu, jednakże nawet w chłodu korona drzewa zostają wcale jasne, prawie oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий