вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Trwałe ogrodzenia z drewna

Niewłaściwie konserwowane sztachety z drewna w mgnieniu oka się dewastują oraz mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny czar oraz właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie powinno się poznać sposoby konserwacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drewna powinno się rozpocząć od odpowiedniego oraz skrupulatnego przygotowania towaru na ogrodzenie, ponieważ od tego uzależniony jest efekt finalny naszych robót. Przed zastosowaniem produktów do protekcji oraz ozdoby ogrodzeń z drzewa niezbędne jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robalami. Jak asekurujemy już nasze płot przed postępem biokorozji, należy nanieść następne preparaty, które asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego płotu, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni ogrodzenie od wewnątrz, lecz nie utworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Ochronione w ten sposób płot zostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej ochronie płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu asekuruje płot przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im wiele uwagi i opieki.

Zupełnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z plastiku. Ten gatunek płotów jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają również biokorozji wobec tego służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий